tekstremistų straipsniai žiniasklaidoje

Visos naujienos - Black Florence mieste

 

Gerbiamas skaitytojau, tekstremistų gaublio naujienos kraustosi į naujus namus: nuo šiol visus naujausius mūsų edukacinius straipsnius verslo žurnalams rasite svetainėje blackflorence.com. Malonaus skaitymo!

Kada „pavarys“ Kinijos prekių ženklai?

 

Oficialieji Kinijos kino kritikai liepos mėnesį ir vėl barė Guo Jingmingą. Madingasis režisierius naujausiame savo filme Tiny Times 3 toliau pasakoja romantišką istoriją apie auksinį Šanchajaus jaunimą, kuriam „meilė be materializmo tėra smėlio krūva“. Tiny Times epopėjos herojai gyvena dėl prekės ženklų ir jais kuriamo asmeninio įvaizdžio, o savo personažų anaiptol neteisiantis Jingmingas interviu dalina pasipuošęs Gucci kepuraitėmis bei Hermès diržais. Moralės politikos sumetimais komunistai pabara vakarietiško „dekadanso“ šauklį, tačiau partijos kabinetuose pripažįsta – Kinijos ekonomika turės išmokti gaminti ne tik prekes, bet ir prekių ženklus.

(tekstremistų straipsnis žurnale "Valstybė", 2014-09-05)

skaityti visą

Paguodos žodis nusivylusiems naujuoju Vilniaus įvaizdžiu

Pavasarį užgimęs naujas Vilniaus prekinis ženklas atgaivino diskusiją apie miestų įvaizdžio politiką. Kaip įsitikinti, jog dantyti pilies kontūrai kartu su šūkiu Vilnius LOGIK nukreipia sostinę teisinga strategine kryptimi? Kol vieni ploja už sprendimų kūrybingumą, kiti skundžiasi logotipo spalva, gramatinėmis klaidomis viešoje prezentacijoje arba klausia: kam visa tai ir kas toliau? Klausimas ne be pagrindo, jei įvertinsime vieno iš pagrindinių sostinės įvaizdžio autorių Jeremy Hildreth teiginį, jog logotipų ir šūkių vertė, kaip ir finansavimas, turėtų sudaryti vos vieną dešimtąją sėkmingai vietovės rinkodarai reikalingų investicijų.

(tekstremistų straipsnis žurnale "Valstybė", 2014-06-09)
 

skaityti visą

Bankų reklama: žvėreliai ir Klūnis vietoje įsipareigojimų?

Šio teksto nebūtų, jei ne voveriukas ir antinas, kuriuos lietuvių mintyse sėkmingai įkurdino „Swedbank“. Animaciniai žvėreliai vartotojus džiugina. Banko paslaugomis naudotis tapo tarytum ir jaukiau. O banko atstovai  kampanijos „Gyvenimas po ąžuolu“ sėkme ir grąža negali atsidžiaugti, ar bent jau taip liudija oficialioji retorika. Tačiau didžiausia voveriuko stiprybė yra laimėti bankui dėmesį, emociją ir lojalumą... už tai pasiūlant ką? Straipsnyje klausiame, kada Lietuvoje veikiantys bankai nustos pardavinėti saldainius ir išdrįs sužaisti moralės bei vertybinio pasirinkimo kortomis. Ir kodėl tokie įsipareigojimai galėtų apsimokėti pačioms finansinėms institucijoms?
 
(tekstremistų straipsnis žurnale "Valstybė", 2014-05-07)

skaityti visą

Įžūlios rinkodaros alternatyvos eksportuojantiems į Rusiją


Kol Rusijos koridorių prielankumas išlieka mūsų eksportuotojų rinkodaros alfa ir omega, viešais putinofilijos pasmerkimais galime tikėtis tik retorinių pergalių, bet ne pokyčių verslo vilkų mąstysenoje. Todėl, taikliai pabrėžus konfliktą tarp politinio teisingumo ir ekonominio savanaudiškumo, reikia judėti toliau užduodant ne tik teisingus, bet ir verslius klausimus. Pavyzdžiui, ar įmanoma Maskvos smūgius išnaudoti verslininkų naudai bei ekonominei šalies gerovei? Kokią strateginę rinkodaros alternatyvą pasiūlyti eksportuotojams? Ir kaipgi nutiesti mūsų prekės ženklams išsvajotąjį greitkelį iš rytų koridorių į vakarų vartotojo širdį bei sąmonę?

(tekstremistų straipsnis žurnale "Valstybė", 2014-04-07)

skaityti visą

Kaip žmonėms parduoti žurnalą, kelionę ir kandidatą į prezidentus?


„Žmogus yra racionaliai mąstanti būtybė“. Šia prielaida patogiai ir su pasididžiavimu dangstome savo kasdieninių sprendimų motyvus. Pagal ją ekonomistai prognozuoja vartotojų elgseną, o prekės ženklai ir politikai rengia strategijas pirkėjams ir rinkėjams. Tačiau nusileidus iš dramblio kaulo bokšto, žmonių pasaulis atrodo kitaip: tikėtina, kad rytoj iš parduotuvių vėl sugrįšime su pirkiniais, kurių mums visai nereikia, bei priimsime begalę kitų sprendimų, kurių racionaliais niekaip nepavadinsi. Taip yra dėl to, kad mūsų racionalumas turi ir nuspėjamas ribas, kuriomis netrūksta norinčių pasinaudoti.

(tekstremistų straipsnis žurnale "Valstybė", 2014-03-11)

skaityti visą

Kaip kontroliuoti reklamą „iš lūpų į lūpas“? Vartotojų pokalbių inžinerija


Kaip elgiasi racionalus verslas, informuotas apie augantį žmonių atsparumą reklamai ir patikintas, kad didžiausią įtaką pirkėjų apsisprendimams daro juos supančių žmonių rekomendacijos? „Žinoma, geriausia reklama – patenkinti klientai, todėl tiesiog stengiamės gerai daryti tai, ką darome“,- kuklųjį racionalizmą išpažįsta dažnas Lietuvos verslininkas. Kiti gi budina savyje prisnūdusį Niccolo Machiavellį, prisimena socialinę inžineriją ir nusitaiko į rinkodaros Šventąjį Gralį – iš viršaus valdomas ir slaptai manipuliuojamas reklamos „iš lūpų į lūpas“ kampanijas.

(tekstremistų straipsnis žurnale "Valstybė", 2014-01-10)

skaityti visą

Europe to Regain Trust in Marketing - A Different Kind of Guide to Clever Investments in 2014

 

There is a certain Orwellian quality to conversations about „Marketing trends“. Trend talk in this business is nothing like the investigation and prediction of regularities in science. Because, unlike scientists, people who predict things like “2014 Marketing Trends” are, in most cases, the same people whose livelihood depends on other people believing and following up on those trends. Knowledge and self-interest intertwine, as aspiring trendsetters in marketing masquerade as impartial experts in the know.

(insights by tekstremists on 2014 marketing trends at Medium.com, 2013-12-17)

skaityti visą

VAIDUOKLIAI, RAŠANTYS UŽ PINIGUS


Egzistuoja slapta profesija. Tokia slapta, kad niekas dar nežino jos lietuviško pavadinimo. Kai prieš porą metų Lietuvoje pasirodė jos vardu tituluotas R.Polanski filmas („Ghostwriter“), mūsų vertėjai buvo lakoniški ir apsiribojo žodžiu „Vaiduoklis”. Būti tokiu vaiduokliu, pasak JAV „News&World Report”, šiandien apsimoka: „ghostwriting” amatas laikomas kaip viena perspektyviausių, milžinišką paklausą verslo, politikos ir mokslo industrijose turinčių specialybių. Ką ji reiškia?

tekstremistų straipsnis žurnale "Valstybė", 2013-11-09

skaityti visą

Sėkmingų prekės ženklų taikinys - vaikystė


„Veiksminga ir toliaregiška ženklodara – ne vaikų žaidimai.“ Jei kažką panašaus Jums sakė reklamistai, pats metas susirūpinti jų kompetencija. Per pastaruosius 30 metų nuo šimto milijonų iki dešimčių milijardų JAV dolerių padidėjusios reklamos vaikams išlaidos verčia perspėti: prekinių ženklų ateitis yra mūsų atžalų rankose. 

(tekstremistų straipsnis žurnale "Valstybė", 2013-10-03)

skaityti visą